MENTALNE KULKI MOCY.

z Brak komentarzy

Jeśli czytasz blogi albo bywasz na facebooku / instagramie to nie muszę Ci tłumaczyć czym są KULKI MOCY. A jeśli nigdy się z nimi nie spotkałaś, to wyobraź sobie takie niby słodycze, które zamiast zaspokajać cukrową żądzę dodają prawdziwej energii, bo zawierają w sobie tylko wartościowe składniki… To właśnie kulki mocy. ;)

Robiłam je od czasu do czasu i muszę przyznać, że o ile wyglądały prawie jak czekoladowe pralinki, o tyle faktycznie nie dało się ich pochłonąć wszystkich na raz. Niestety odkąd popsuł mi się robot kuchenny znów wróciłam do czekolady… ;)

Oczywiście to tylko taki żartobliwy wstęp, aby przybliżyć Ci to, o czym faktycznie chcę napisać. 

O MENTALNYCH KULKACH MOCY. 

O ile mam wrażenie, że powiedzenie JESTEŚ TYM CO JESZ na dobre zagościło w pewnych kręgach i nikt z nim nie dyskutuje, o tyle powiedzenie JESTEŚ TYM, O CZYM MYŚLISZ ciągle nie budzi takiego entuzjazmu. W teorii pewnie tak, zwłaszcza w kręgach coachingowo – rozwojowych, ale poza nimi spotyka się raczej z nieufnością, wyrażaną często zdaniem: „Niby tak… ale wiesz jakie jest prawdziwe życie… Bez przesady!”. Kiedyś też tak myślałam. I tak też żyłam – zniechęcona okolicznościami i „prawdziwym życiem”, z marzeniami, które boleśnie rozsadzały serce, bo nawet nie śmiałam traktować ich poważnie. Nie będę opisywać długiej historii zmiany tego podejścia, bo prawdopodobnie utknęłabyś przed ekranem na długie godziny. ;)

A ja chcę Ci zaserwować MENTALNE KULKI MOCY.

Każda z nich to niesamowita i prawdziwa historia Kobiety, która wzięła własną moc w swoje ręce i zaczęła realizować marzenia mimo (delikatnie mówiąc) zniechęcających okoliczności.

Zdecydowałam poświęcić tym filmom cały wpis ponieważ wiem z autopsji, że takie treści niesamowicie odżywiają mocne myśli…

A przecież jesteśmy tym, o czym myślimy. :*

Czas na obiecane MENTALNE KULKI MOCY. 

Gorąco polecam Ci trzy niesamowite filmy, które każda kobieta powinna obejrzeć choć raz w życiu.

Te materiały to prawdziwe MENTALNE KULKI MOCY. Zawierają sporą dawkę motywacji, szczerości, autentyczności i dozę sekretnego składnika, który sprawia, że słucha się ich z zapartym tchem… Aby poczuć przepływającą po całym ciele i duchu BUDZĄCĄ SIĘ WŁASNĄ MOC. 

Moim zdaniem to właśnie odróżnia MENTALNE KULKI MOCY od „mentalnych słodkości”.

Te drugie tylko na chwilę pompują krew w żyłach, co po krótkim czasie doprowadza do obezwładniającego zmęczenia i poczucia: „wszystko fajnie, ale ja nie dam rady”. Mam na myśli tego typu motywację/inspirację, która kusi i smakuje niczym czekolada, lecz nie karmi nas na tyle, abyśmy mogły przejść do działania lub wytrwać w trudnych momentach, w których najbardziej potrzebujemy MOCY. 

Dodałam kilka zdań wstępu oraz UWAGĘ!, czyli czas trwania filmu i język. Jest to o tyle istotne, że filmy są naprawdę wciągające i musisz liczyć się z tym, że mogą pochłonąć Cię bez reszty. :*

Czas… start!

ABSOLUTNY NUMER 1!

Diane von Furstenberg: „Design Your Life” (TEDxVeniceBeach)

UWAGA! czas trwania: 18 min; język: angielski

Diane von Furstenberg „znam” od dawna. Przez wiele lat kojarzyłam ją głównie z sukienką kopertową (za którą jestem jej ogromnie wdzięczna ;) ) oraz charakterystycznymi perfumami, których co prawda nigdy nie byłam w stanie nosić na sobie, ale podziwiałam za odwagę i wyrazistość. 

Obejrzałam ten film w zeszłym tygodniu.

Trafiłam na niego przez przypadek na YouTube. Miałam kiepski nastrój i byłam zmęczona po intensywnym dniu z Bułą. Tamtego wieczora czułam lekkie zniechęcenie. Nie do końca wierzyłam, że cokolwiek mogłoby mnie wyciągnąć z tego stanu. Poszłabym od razu spać, ale było zbyt wcześnie. Poczytałabym coś, ale byłam zbyt zmęczona, aby wodzić wzrokiem za tekstem… Dlatego zdecydowałam się na ten film. Jego główną zaletą było to, że trwał niecałe 20 min…

Po tych dwudziestu minutach poczułam prawdziwą chęć aby wstać i „przenosić góry”.

Absolutna MAGIA!

Obejrzałam kolejne dwa filmy z Diane, co naładowało mnie jeszcze bardziej! 

Diane von Furstenberg jest niesamowitą kobietą, z niesamowitą historią, o której opowiada z niesamowitą energią.  Bije od niej ogromna pewność siebie, która zaprasza uśpioną we mnie pewność siebie aby stanęła na własne nogi. 

Uważam, że KAŻDA KOBIETA powinna obejrzeć to wystąpienie. Dlatego, jeśli teraz nie masz  20-stu minut zapisz sobie przypomnienie i obejrzyj ten film później! Możesz być pewna, że będę Cię z niego przepytywać. ;) A gdy już go obejrzysz napisz w komentarzu czy też poczułaś swoją moc? 

 

 

NUMER 2 PO POLSKU :) 

Katarzyna Bonda: „Jedyną stałą jest zmiana” (APPendix)

UWAGA! czas trwania: 56 min; język: polski

Katarzyna Bonda to bestsellerowa autorka książek kryminalnych. Choć nie czytam jej książek, bo nie lubię kryminałów to uwielbiam jej słuchać. Nie tylko ze względu na tematykę jaką porusza (głównie udziela porad jak pisać i promować książki lub opowiada historię swojego życia), ale także sposób w jaki mówi (jej głos i gestykulacja do mnie przemawiają). Przyznam szczerze, że czułam dreszcze na całym ciele, gdy oglądałam to wystąpienie. Znam tę historię od dłuższego czasu, ale w tym wystąpieniu wybrzmiewa mocno i dodaje ogromnej motywacji i nadziei, że każdy kryzys może stać się początkiem niesamowitej historii. 

 

 

NUMER 3 W DUECIE. ;) 

Oprah & JK Rowling – rozmowa ze Szkocji

UWAGA! czas trwania: 48 min; język: angielski

JK Rowling, czyli autorki „Harrego Pottera” nikomu przedstawiać nie trzeba. Ta rozmowa jest „najstarsza” w moim archiwum, dlatego najmniej o niej napiszę. Piękna rozmowa dwóch mocnych kobiet, które odniosły spektakularne sukcesy, choć ich początki (mówiąc delikatnie…) nie były łatwe. Rozmowa, która podnosi na duchu i pomaga złapać za nogi boga cierpliwości, nie tylko w życiowym kryzysie i nie tylko gdy czuje się przerażenie pomieszane z potrzebą działania, aby coś w życiu stworzyć. 

 

 


Chcesz otrzymać powiadomienie o nowym tekście?

Oraz link do niepublikowanych tekstów, które są dostępne tylko dla Czytelniczek LISTÓW?

ZAPISZ SIĘ NA LISTĘ (tu). 


WYPEŁNIŁAŚ JUŻ ANKIETĘ? 

Opowiedź mi o sobie, umieram z ciekawości… :*

TAK, WYPEŁNIAM ANKIETĘ

Spodobał Ci się ten tekst?

Podziel się nim! Skorzystaj z poniższych przycisków lub wyślij link do tekstu komuś, kogo znasz. :*

Jeśli chcesz o tym porozmawiać, napisz komentarz lub email do mnie .

Spodobało Ci się? Podziel się choć z jedną osobą... Zajmie Ci to tylko kilka sekund. :*

Lubisz czytać listy?