Numerologia daty urodzenia

z Brak komentarzy

W pierwszych 9 blogowych wpisach oraz odcinkach podkastu opowiadałam o liczbach numerologicznych i archetypach. W każdym z nich zaznaczałam, że nikt nie jest czystym archetypem. Nikt nie jest tylko jedną liczbą. Mamy w sobie różne elementy. Numerologia daty urodzenia pozwala odkryć je wszystkie!

Portret numerologiczny czyli inaczej analiza numerologiczna to mapa, która na podstawie daty urodzenia oraz imion i nazwisk pomaga stworzyć pełną opowieść o osobie. Odkryć jej supermoce, potencjały, cienie, braki, charakter, lekcje do przepracowania, a nawet momenty wielkich szans i zagrożeń w życiu. To podstawowe narzędzie każdej numerolożki i numerologa. Przez ostatnie lata tworząc portrety konkretnym osobom wypracowałam autorską formułę na portret numerologiczny. Zmodyfikowałam trochę klasyczne podejście, ponieważ mnie w numerologii daty urodzenia interesują konkretne opowieści: o zasobach, relacjach i karierze.

 

W tym wpisie oraz w najnowszym odcinku podkastu opowiadam dokładnie:

 • Z czego składa się portret numerologiczny, który tworzę dla każdej mojej Klientki i i dlaczego mam takie podejście.
 • Tylko w podkaście usłyszysz także moją osobistą historię. Wszystko zaczęło się od mojego własnego portretu numerologicznego, choć zanim trafiłam na numerologię szukałam innych metod poznania swoich talentów, supermocy, zasobów i moich pasji. Najpierw był tzw. Test Gallupa... opowiadam o tym szczegółowo w podkaście.
 • Zachęcam Cię do wysłuchania całego odcinka podkastu. W tym wpisie przeczytasz jego część dotyczącą numerologii daty urodzenia.

 POSŁUCHAJ PODKASTU

Ten wpis to część autorskiego odcinka podkastu Ale numer.

NUMEROLOGIA DATY URODZENIA CZYLI PORTRET NUMEROLOGICZNY I JEGO MOC

Klasyczny portret numerologiczny tworzy się na podstawie obliczenia po kolei konkretnych liczb numerologicznych.

Taka analiza opisuje charakter osoby, jej życie i możliwe wydarzenia. Jeśli w numerologii daty urodzenia znajdą się liczby karmiczne lub mistrzowskie otrzymujemy kolejne ważne informacje, które dopełniają całą opowieść. Numerologia daty urodzenia liczona jest nie tylko na bazie daty urodzenia, ale także na podstawie wszystkich imion i nazwisk. Można dzięki niej uzyskać wiele ciekawych informacji, jednak należy pamiętać, że są one zaszyfrowane w formie metafor i symboli.

Finalna opowieść i to, jaki będzie miała wydźwięk, moc i funkcję zależą moim zdaniem nie tylko od doświadczenia, ale także od osobowości (a nawet osobistej numerologii) numerolożki lub numerologa, które interpretują portret numerologiczny. Każdy z nas chcąc nie chcąc ma swoje filtry, przez które tworzy numerologiczne interpretacje. Każdy używa innego języka, a przecież nie tylko treść, ale także i forma mają ogromny wpływ na opowieść.

Tworząc portrety dla moich Klientek zawsze skupiam się na konkretnych obszarach, którymi są:

 1. CECHY CHARAKTERU, czyli zasoby - supermoce i cienie.
 2. ŻYCIE, czyli kluczowe momenty, szanse i lekcje do przepracowania.
 3. RELACJE, te miłosne, z dziećmi, rodzinne i przyjacielskie. Co naturalnie dajesz i czego potrzebujesz w relacjach z innymi.
 4. PRACA, KARIERA I CEL ŻYCIOWY. Czasem są zbieżne, a czasem na różnych poziomach. W portrecie można to zobaczyć.

 

Według mnie każdy portret numerologiczny jest przede wszystkim opowieścią o potencjałach i o potencjalnych wydarzeniach.

 

W portrecie jest dużo metafor, często niezwykle trafnych. Zaczynałam od tworzenia analiz numerologicznych osób, które znałam. W ten sposób mogłam sprawdzić czy to co wiem z numerologicznego punktu widzenia ma przełożenie na rzeczywistość. I ma! Za każdym razem moment, w którym opowiadam portret i widzę zaskoczenie, jest zawsze niezwykły! Natomiast portret numerologiczny nie jest wyrocznią i nigdy nie powinien być tak traktowany.

Pamiętajmy, że numerologia to nie matematyka, tutaj liczby są symbolami. I te symbole są wieloznaczne. W poprzednich wpisach o liczbach numerologicznych przedstawiałam konkretne archetypy, czyli zbiory symboli. Możemy je opisać konkretnie, przypisać do konkretnych cech i sytuacji. Możemy przypisać im konkretne znaczenia. I to się właśnie robi wykonując analizę numerologiczną. Wychodzi się od symbolu i sprowadza go na ziemię, podaje konkretne przykłady jak może się on realizować

Te symbole mogą być rozszyfrowane nie tylko przez numerolożkę, ale przede wszystkim przez osobę, której portret się wykonuje. Słuchając czy czytając o symbolach zaczyna ona widzieć konkretne sytuacje ze swojego życia oraz to jak one się manifestowały. Nazywając i wchodząc na poziom symboli można też odszyfrować schematy, które będą powtarzały się w przyszłości. Tu dzieje się według mnie największa magia numerologii. Magia poznania swojego portretu numerologicznego, czyli rozszyfrowanie symboli z daty urodzenia oraz imion i nazwisk.

 

W tym tkwi największa moc dobrze wykonanego portretu numerologicznego. Poznając siebie, nazywając sobie swoje cechy, dotychczasowe wydarzenia w sposób symboliczny, ale i konkretny, otrzymujesz nowe narzędzie do tworzenia własnej historii.

 

Nasze życie to zbiór pewnych zdarzeń, jednak to my te fakty interpretujemy, opowiadamy sobie. Widzimy siebie nie jako zbiór danych, chłodnych konkretów, ale przez jakiś pryzmat, przez pryzmat opowieści. Często powtarzam to zdanie, bo uważam, że tkwi w nim ogromna moc: gdybyśmy tylko mogli zobaczyć siebie oczami innych, zobaczylibyśmy swój wielki potencjał. Często nie zauważamy czegoś w sobie, albo nazywamy to w sposób, który nas nie wspiera. Opowieść numerologiczna czyli portret numerologiczny może pokazać wiele cech, czy wydarzeń w nowy sposób. Z innej, bardziej wspierającej i inspirującej strony. Z taką intencją tworzę każdą opowieść na bazie numerologii daty urodzenia.

Uważam, że jeśli dobrze poznasz siebie, stworzysz swoją przyszłość. Jeśli siebie nie znasz, przyszłość Ci się zdarzy. Nadal będą to te same liczby, podobne motywy, ale zupełnie inne opowieści. Inne życia na podstawie tej samej historii.

NUMEROLOGIA DATY URODZENIA CZYLI Z JAKICH ELEMENTÓW SKŁADA SIĘ PORTRET NUMEROLOGICZNY

Część 1. jest o osobie, której portret wykonuję.

W tej części otrzymujemy przede wszystkim informacje o charakterze, skłonnościach, supermocach, cieniach, słabościach i celu jaki mamy w życiu.

Osobiście po policzeniu portretu numerologicznego zaczynam od spojrzenia na wszystkie liczby z lotu ptaka. Przyglądam się tym liczbom i trochę “słucham”, co one chcą mi opowiedzieć. Jaką opowieść przynoszą. Jaką osobę mogą opisywać. Szukam znaków szczególnych i symboli bardzo charakterystycznych dla tej osoby, następnie wchodzę na poziom szczegółów opisujących konkretne części portretu.

Tę część portretu liczy się na podstawie imion i nazwisk oraz daty urodzenia.

Czasem pytacie, które imiona należy podać. Czy także pseudonimy oraz imię z bierzmowania?

 • Wykonuję portrety zgodnie ze szkołą, która mówi, że należy wziąć pod uwagę wszystkie oficjalne imiona, które figurują w dokumentach. Również imię z bierzmowania i drugie imię, czyli wszystkie oficjalne imiona oraz nazwiska.
 • Jeśli mam do czynienia z kobietą, która zmieniła nazwisko, zawsze proszę o aktualne nazwisko, albo nazwiska, oraz pytam o to kiedy nastąpiła zmiana. Zmiana w obrębie imion czy nazwisk skutkuje możliwą zmianą w portrecie numerologicznym. Możliwą, bo czysto hipotetycznie zupełnie inne nazwiska mogłyby dać ten sam wynik liczbowy.
 • Ważne i różne od astrologii jest to, że nie trzeba znać godziny urodzenia.

Tej części nie da się policzyć na szybko, ad hoc. Ta część jest moim zdaniem fantastyczna do pracy nad opowieścią o sobie. Nie należy traktować jej jako wyroczni, bo te symbole można różnie interpretować.

 

Część 2. jest o Twoim życiu. Badam kryształ życia.

Uwielbiam tę część! Jak kogoś spotykam i zaintryguje mnie ta osoba, a poznam jej datę urodzenia to zawsze sprawdzam kryształ życia, tak na szybko. Zawsze! Mam już taki odruch. Liczba główna i kryształ życia to liczby, które jako pierwsze można poznać. Kocham kryształy życia (zresztą jak wszystkie kryształy)… naprawdę!!!

 • Kryształ życia to kopalnia, z której można wyciągnąć opowieści o naszym życiu.
 • Kryształ jest czytany z daty urodzenia i on nie zmienia się nigdy. Jest, jak przystało na kryształ - stały.

 

Kryształ dzieli życie na 3 etapy

I CYKL FORMUJĄCY

 • Trwa do 28 roku życia.
 • Charakteryzuje nasze dzieciństwo, młodość i czas, który nas uformował.

II CYKL PRODUKTYWNY

 • Trwa między 28, a 57 rokiem życia.
 • Wyznacza predyspozycje zawodowe i nasz status społeczny.
 • To czas na maksymalną realizację potencjału, na działanie.

III CYKL ŻNIWNY

 • Trwa od 57 roku życia.
 • Ten okras numerologicznie wyznacza rodzaj satysfakcji, który będzie dominował w naszej starości, w czasie, gdy będziemy czerpać z owoców poprzednich dwóch okresów.

 

Kryształ życia pozwala wyznaczyć bardzo precyzyjne punkty zwrotne, każdy z nich ma swój jasny i ciemny szczyt, czyli lekcje do przepracowania. Jeśli się ich nie przepracuje zostają jako “bagaż”.

Z kryształu życia można wyczytać ogrom informacji, które dają dużą wiedzę i pomagają zbliżyć się do swoich celów, decyzji i tego czego tak naprawdę chcemy.

Część 3. jest o liczbach karmicznych, czyli lekcjach do przepracowaniach.

Nie każdy portret zawiera w sobie liczby karmiczne. Aby je poznać, trzeba policzyć wszystko. Dopiero wtedy można o nich opowiedzieć i osadzić je w odpowiednim kontekście. Pokazują one takie szczególne, duże, ważne motywy, które są do przepracowania przez całe życie. Te motywy przychodzą w formie powtarzających się, podobnych do siebie wydarzeń, często problemów, strat. Warto je poznać i dobrze przeanalizować. Ta wiedza może być źródłem owocnych wniosków, które pomagają mierzyć się z różnymi problemami w bardziej świadomy sposób lub z otwartą na nowe odpowiedzi głową.

NUMEROLOGIA DATY URODZENIA POTENCJAŁ SAMOPOZNANIA

Portret numerologiczny daje ogrom informacji, jeśli podejdzie się do niego z otwartym sercem i głową. Również to kto i w jaki sposób nam go opowie, jest ważne. Potrzebna nie tylko wiedzy i doświadczenia, ale także sporej intuicji i umiejętności wychwytywania pewnych podobieństw, czucia liczb i archetypów. Także to jakim językiem operuje numerolog, która czyta portret, jakie ma doświadczenia i światopogląd wpływa na finalną opowieść. To też będzie w portrecie zawarte jest przecież, także na poziomie podświadomym wybierane przez numerolożkę. Liczby są stałe, ale portret numerologiczny to zawsze pewna interpretacja numerologii daty urodzenia.

Tworzę portrety zawsze z intencją, aby inspirować i zachęcać do działania, do przybliżania się do tego, co jest takie w 100% nasze, do nazywania na nowo siebie, swojego życia i do sprawdzania symboli i metafor z prawdziwymi cechami i wydarzeniami.

 

Moje motto dotyczące portretów numerologicznych brzmi: poznaj siebie i twórz swoją przyszłość.

 

Moje interpretacje kryształów życia też są zawsze otwarte, bo wierzę, że to my tworzymy swoją przyszłość, w ramach tego, co tak w głębi nas najbardziej pociąga, ale często nie pozwalamy sobie tego odkryć. I ja zachęcam do odrywania, poprzez numerologię.

Portret numerologiczny to jeden ze sposobów na lepsze poznanie siebie. Pomaga zauważyć i nazwać swoje cechy, schematy zachować i powtarzające się wydarzenia. Uważam, że ta forma nie jest jedyna, ale świetnie dodaje i uzupełnia inne formy samopoznania. Sama korzystałam z wielu różnych form samopoznania. Opowiadam o tym w 10 odcinku podkastu, w którym usłyszysz także więcej na temat numerologii daty urodzenia. Posłuchaj koniecznie!

Poznaj siebie!

Jeśli masz ochotę, abym wykonała Twój portret numerologiczny, koniecznie skontaktuj się ze mną, pisząc na adres kontakt [at] arabellaobaker.com

Spodobało Ci się? Podziel się choć z jedną osobą... Zajmie Ci to tylko kilka sekund. :*
Follow Arabella:

Najnowsze wpisy z