Numerologiczna 7

z Brak komentarzy

Numerologiczna 7 wnosi jedyną w swoim rodzaju energię. Jest tu tajemnica, samotność i przenikliwość. Siódemka bywa wrażliwa, ale nie powie o tym wprost. Dobrze czuje się w odosobnieniu. Charakteryzuje ją żywa, głęboka chęć zanurkowania pod powierzchnię, szukania przyczyn, korzeni, wyjaśnień. Numerologiczne 7 potrafią studiować temat tak długo, jak to potrzebne (a może nawet i dłużej). Kochają głębię i tajemnicę, ale mają też skłonność do gubienia się w tej ciemności.

To fascynujący archetyp, który moim zdaniem, jeśli występuje w portrecie numerologicznym, zawsze da o sobie znać. Nikt nie jest czystym archetypem, a siódemką, to już napewno. W tym artykule postaram się przyjrzeć bliżej numerologicznym 7, choć one nie lubią być w centrum uwagi, a już napewno nie lubią dzielić się swoimi tajemnicami.

Numerologiczne 7 kochają tajemnice i same nie lubiąc ujawniać o sobie za dużo. To bardzo dyskretne osoby, którym można powierzyć sekret. Same zapewne też skrywają własne tajemnice. Siódemki niekoniecznie ukrywają, bo mają coś do ukrycia. Po prosu dobrze czują się w takiej lekkiej aurze tajemnicy i jest to dla nich naturalne środowisko.

To one będą fascynować się tematami związanymi z powszechnie uznanym tabu. Wszystko, w co warto wejść głęboko, co skrywa w sobie tajemnicę, co ma drugie dno do odkrycia.

Archetyp numerologicznej 7 łączy się także z poszukiwaniami intelektualnymi i duchowymi. Często nazywa się go archetypem alchemika, osoby poszukującej istoty rzeczy, natury świata, zadającej filozoficzne pytania. Ten samotny archetyp miewa skłonności do alienacji, może być z zewnątrz odczuwalny nawet za depresyjny, zwłaszcza przez osoby, którym jakości numerologicznych 7 są obce.

CHCESZ POZNAĆ SWOJĄ LICZBĘ GŁÓWNĄ?

ZAPISZ SIĘ DO NEWSLETTERA, ABY OTRZYMAĆ INFORMACJĘ JAK JĄ OBLICZYĆ!

ZAPISZ SIĘ

 

 POSŁUCHAJ PODKASTU

Ten wpis to część autorskiego odcinka podkastu Ale numer.

Posłuchaj odcinka!

NUMEROLOGICZNA 7 - POTENCJAŁY I SUPERMOCE

Intuicja i chęć poznania tego, co pod powierzchnią

Z archetypem siódemki mogą łączyć się takie jakości jak pewne natchnienie, uduchowienie, naturalna chęć poznania i przeniknięcia tego, co nieznane i tajemnicze. Osoby z mocną 7 w portrecie numerologicznym cechuje nadprzyrodzona intuicja. Często są to osoby z pozoru małomówne, które jak już coś powiedzą to jest to tak trafne i dotyka sedna, że czasem nawet szokujące. Archetyp siódemki jak mało który (tylko numerologiczna 9 mu w ty, dorówna) może się naturalnie łączyć ze zdolnościami parapsychicznymi, jasnowidzeniem. I nie musi być w tym nawet wiele magii, po prostu może być to połączenie głębokiej intuicji z przenikliwością i obserwacją, które dla numerologicznych 7 naturalne.

Analitycy i badacze

Numerologiczne 7 pochłaniają wiedzę, są bardzo analityczne. Cechuje je głębia, także wyrażająca się poprzez intelekt i zgłębianie wiedzy. Często naturalnie badają, sprawdzają tę wiedzę. Posiadają bardzo krytyczny umysł. Sprawdzają wszystko, nie wierzą bezrefleksyjnie w to, co przychodzi z zewnątrz. Mocny archetyp 7 w numerologii musi sam zbadać, sprawdzić. Czasem już na początku intuicyjnie wie, ale i tak będzie zgłębiał i analizował. Siódemki to doskonali obserwatorzy. Często są w stanie poznać innych “przeniknąć” ich prawdziwe motywacje, jednocześnie nie zdradzając wiele o sobie.

Indywidualizm

Mocne numerologiczne 7 to indywidualiści, którzy nie zgadzają się z opinią większości. Bywają oryginalne, niezależne, dumne. Odznaczają się wielką godnością osobistą. Są w tym częściowo podobne do numerologicznych 1, choć u nich wyraża się to w inny sposób. Ich celem jest potrzeba działania w zgodzie ze sobą, a nie chęć bycia oryginalnym, aby zwracać na siebie uwagę. Choć przez tę inność mogą się wyróżniać i rzucać w oczy, co nie jest dla numerologicznej 7 czymś naturalnie pożądanym. Kochają podróże, ale raczej do miejsc spokojnych, interesujących, nie interesuje ich przebywanie w tłumie, dużych skupiskach ludzi, hałasie.

Bogate życie wewnętrzne

Numerologiczne 7 mają bogate życie wewnętrzne. Mogą czuć się samotne, ale mocne 7 tak naprawdę lubią samotność, więc mogą celowo uciekać w nią od świata zewnętrznego. Bywają ostrożne, powściągliwe, enigmatyczne, introwertyczne. Ja mam na to swoje określenie - to tacy ludzie Sfinksy. Najlepiej czują się w samotności, studiując, kontemplując lub w kontakcie z przyrodą. Regenerują się w ciszy, w spokoju. W takich warunkach najlepiej funkcjonują.

Zaufanie

Numerologiczna 7 będzie preferowała towarzystwo nielicznych zaufanych osób, z którymi łączą je wspólne zainteresowania. W takim otoczeniu 7 stają się towarzyskie, komunikatywne, otwarte. Dla osób bliskich ta ich “siódemkowość” może być inaczej postrzegana. Mocne numerologiczne 7 są wybredne jeśli chodzi o otoczenie. Trudno się z nimi zaprzyjaźnić, ale jak już obdarzą kogoś zaufaniem to jest to mocna więź. Są wtedy przyjaciółmi oddanymi i wiernymi. To dobrzy słuchacze, ale nie lubią pustej gadaniny, wulgarności i ordynarności.

Perfekcjonizm

Często mocne numerologiczne 7 to perfekcjoniści, nie przyjmują tandety, bylejakości czy przeciętności. Pragną tego co najlepsze.

NUMEROLOGICZNA 7 - CIENIE I NEGATYWNE ASPEKTY

Nieśmiałość

Numerologiczne 7 mogą mieć wiele zahamowań i kompleksów. Bywają nieśmiałe, ciche i czują się po prostu samotne, wyobcowane i niezrozumiałe.

Blokady emocjonalne

Mocne numerologiczne 7 odczuwają ogromny wstręt do okazywania własnych emocji. Co może sprawiać, że wydają się zimne i nieczułe. Mocne 7 mogą sprawiać wrażenie wyniosłych, zimnych, pełnych rezerwy, zarozumiałych, przemądrzałych. Ta rezerwa bywa często ich formą obrony. Numerologiczne 7 wiedzą, że bardzo łatwo je zranić, dlatego chronią pewnym pancerzem, ukrywając swoje prawdziwe emocje. Chronią w ten sposób swoją prywatność. Jednak potrzebują pamiętać, że może tworzyć to barierę nie do przejścia między nimi, a bliskimi, którzy chcą się do nich zbliżyć.

Problemy z komunikacją

Numerologiczna 7 nie mówi za wiele i jeśli nie ma innych liczb w portrecie numerologicznym, które pomogłby jej w tym aspekcie może mieć problemy z satysfakcjonującą komunikacją. Zwłaszcza z liczbami, które nie mają mocnych siódemkowych cech tj. przenikliwość, intuicja oraz czytanie ludzi. 7 trudno jest pomóc bo nie przyjmują rad od otoczenia. Muszą same zbadać, dowiedzieć się, nie pójdą na “skróty”.

Ucieczka od rzeczywistości

W negatywnym aspekcie 7 w numerologii może oznaczać niedostosowanie się do rzeczywistości i wszelkie sposoby ucieczki. Także nałogi tj. alkoholizm, seks, hazard, narkotyki, lub życie w świecie iluzji. Wyobcowanie ze świata bywa dużym zagrożeniem dla rozwoju potencjały numerologicznej 7.

Pesymizm

Z cieniem numerologicznej 7 wiążą się także takie cechy jak: pesymizm, mroczność, melancholia, mrukliwość, sarkazm, złośliwość, krytykanctwo, kompleksy, nieufność i egoizm.

Wrażliwość

Poprzez swoją wrażliwość, która pozawala im wyczuwać innych, szukać prawdy, są też podatne na okresowe depresje. Dla numerologicznych 7 jest to stan, który przychodzi i mija. Wibracja 7 i w swoim cieniu może być łączona z stanem depresyjnym. Jednak ważne, aby badać ten temat i szukać skutecznej pomocy w kryzysach psychicznych.

Numerologiczna 7

Numerologiczna 7 jest tajemnicza, elegancka, powściągliwa, perfekcjonistyczna i introwertyczna. Zgłębia wiedzę, szuka sedna, lubi badać i analizować. Kocha ciszę, spokój i własne towarzystwo, ma bogate życie wewnętrzne, a jak już coś powie, to zazwyczaj jest to obserwacja przeszywająca i w punkt.

Numerologiczne 7 żyją w swoim świecie, ale są bardzo potrzebne naszemu światu. Odnoszą sukcesy, jeśli wykorzystują w pełni swoje mocne strony. Zaufanie do siebie, do swojego indywidualizmu i siebie z tymi jakościami oraz podążanie tropami własnej intuicji to klucz do osiągnięcia przez nie mistrzostwa, co da im ogromną satysfakcję, jeśli tylko będą potrafiły zaakceptować, że nie oznacza to osiągnięcia perfekcji.

KLUCZOWE LEKCJE DLA NUMEROLOGICZNEJ 7

1. O samotności

Samotność, a odpoczynek. Czy otwierasz się na świat i innych? Kiedy jesteś w sobie i u siebie, po to, aby odpocząć, pobyć ze sobą, a kiedy po to, aby się alienować i uciekać przed światem i innymi?

2. O intuicji

Czy wierzysz sobie? Jak dbasz o swoją intuicję?

3. O perfekcjonizmie

Czy nie wyznaczasz sobie oraz innym nierealnych norm? Czy nie jest to dla Ciebie źródłem frustracji? Czy zauważasz swój perfekcjonizm?

Poznaj siebie!

Pamiętaj, że numerologia to piękne narzędzie, ale ma też swoje ograniczenia. Proszę weź z moich opowieści to co najlepsze i jednocześnie, zawsze licz na siebie i ufaj sobie! Jeśli masz ochotę zrobić sobie prezent w postaci personalizowanego portretu numerologicznego to sprawdź moją aktualną ofertę. Może to dobry pomysł na prezent urodzinowy od siebie dla siebie?

Spodobało Ci się? Podziel się choć z jedną osobą... Zajmie Ci to tylko kilka sekund. :*

Bezpłatny kalkulator numerologiczny - zapisz się!